Apaštalų darbų knygoje, kurią skaitome visą šį gegužės mėnesį, gimstanti Bažnyčia susiduria su esminiu klausimu: ar išganymas skirtas ir pagonims? Petras, o paskui dar labiau Paulius pasiekė, kad Jeruzalės susirinkime būtų pripažinta, jog išganymas kyla iš tikėjimo Kristumi, todėl įtikėję pagonys atleidžiami nuo apipjaustymo ir Mozės Įstatymo laikymosi. Žinoma, šventasis Lukas apie pirmąsias krikščionių bendruomenes pasakoja idealizuotai, tačiau paliudija neginčytiną Šventosios Dvasios veikimą plečiantis Bažnyčiai.
Ne kas kita, kaip ta pati Šventoji Dvasia pastūmėjo ir Karolį de Fuko (Charles de Foucauld) tapti vienuoliu ir apsigyventi Tamanrasete, Alžyre, leistis į susitikimus su musulmonais. Gegužės 15 d. popiežius Pranciškus šį dykumos atsiskyrėlį kartu su kitais devyniais palaimintaisiais paskelbs šventuoju. Popiežius apie jį savo enciklikos „Fratelli tutti“ pabaigoje rašo kaip apie „gilaus tikėjimo asmenį, kuris intensyvios Dievo patirties vedamas nuėjo perkeitimo kelią iki suvokimo, kad yra visų žmonių brolis“. Jis iš tiesų norėjo būti „visų brolis“. Tačiau tik susitapatinęs su tais, kurie laikomi paskutiniaisiais, pagaliau juo tapo. „Tegul tokią svajonę Dievas įkvepia kiekvienam.“
Br. François Bourgois
P. S. Jau baigiant rengti numerį sužinojome, kad tą dieną palaimintuoju bus skelbiamas ir karmelitas iš Nyderlandų Titas Brandsma, nacių nužudytas Dachau koncentracijos stovykloje. Šiandien, kai Europą vėl sudrebino karas, prašykime ir jo užtarimo bei drąsos priešintis melu vykdomai agresijai.