Redakcijos žodis. 2023 m. lapkritis. Nr. 11

01
11 /
2023

Gan neseniai popiežius Pranciškus priešpaskutinį liturginių metų sekmadienį paskelbė Pasauline vargstančiųjų diena. Ar pastebėjome? Juk ir po savaitės švenčiamoje didingoje Kristaus, Visatos Valdovo, iškilmėje šiais A metais skamba žodžiai: „Ką padarėt vienam iš mažiausiųjų brolių…“ Artimo meilės darbai – krikščionio gyvenimo kasdienybė. To mokomės iš mūsų Viešpaties Kristaus. „O koks jis yra, jau žinome iš jo gyvenimo ir mirties istorijos: jis visada nešiojo savo brolių ir seserų naštas, savo gyvenimu ir mirtimi iš paskutiniųjų stengėsi išgelbėti pražuvėlį“, – rašo kun. Ramūnas Mizgiris OFM. Katalikų Bažnyčios katekizme skaitome – „Viešpats mus įspėja, kad būsime nuo jo atskirti, jei vengsime pagelbėti sunkiai vargstantiems beturčiams ir mažiausiems jo broliams.“ „Kas skriaudžia vargšą, įžeidžia jo Kūrėją, o kas pasigaili beturčio, teikia jam garbę“ (Pat 14, 31).

Žinia, vargo pavidalų yra įvairiausių. Atpažinti, kuo galime padėti, patys Dievo akyse būdami vargšai, kartais nelengva. Popiežius Pranciškus šiemet 7-ajai Pasaulinei vargstančiųjų dienai skirtame laiške kviečia atkreipti dėmesį į naujas vargo formas: karo zonose gyvenančių žmonių, ypač vaikų, padėtį; dėl kylančių kainų atsiradusį šeimų skurdą; etinę netvarką darbo pasaulyje – nežmonišką elgesį su darbuotojais; neadekvatų atlygį; negeroves, paliečiančias jaunimą ir kt. „Vargšai yra žmonės, jie turi veidus, istorijas, širdis ir sielas. Jie yra broliai ir seserys, turintys savo privalumų ir trūkumų, kaip ir visi kiti, todėl svarbu užmegzti asmeninį santykį su kiekvienu iš jų.“

Ilona Valujevičienė

Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su privatumo ir slapukų politika.