Šiandien norėjau čia būti pirmiausia tam, kad jums padėkočiau! Ačiū už tai, kad būdami pasauliečiai, vyrai ir moterys, jauni ir seni, esate įsipareigoję gyventi ir liudyti Evangeliją įprastoje gyvenimo tikrovėje, savo darbe, įvairiose aplinkose: švietimo, socialinio veikimo ir t. t., gatvėje, geležinkelio stotyse – visur, kur esate. Tai didžiulis apaštalavimo laukas, tai jūsų evangelizacija.
Turime suprasti, kad evangelizavimas yra iš Krikšto kylantis įpareigojimas; Krikšto, kuris padaro mus kunigais Kristaus kunigyste – kunigiškąja tauta. Todėl neturime laukti, kol evangelizuoti atvyks kunigas, misionierius… Taip, jie tai daro labai gerai, bet visi priėmusieji Krikštą turi pareigą evangelizuoti. Savo judėjimais jūs pažadinote evangelizaciją. Ir tai labai gerai. Ačiū!
Pastaraisiais mėnesiais savo akimis matėte ir rankomis palietėte daugelio vyrų ir moterų kančias ir nerimą dėl pandemijos, ypač skurdžiausiose šalyse, kur daugelis iš jūsų esate. Vienas jūsų man apie tai pasakojo. Tiek daug skurdo ir vargo… Galvoju apie mus, gyvenančius Vatikane: mes skundžiamės dėl netinkamai paruošto maisto, o kitur žmonės iš viso neturi ko valgyti. Esu jums dėkingas už tai, kad nesiliovėte: nesiliovėte solidarizavęsi, padėję, liudiję Evangeliją net sunkiausiais mėnesiais, kai susirgimų skaičius buvo labai didelis. Nepaisant apribojimų ir būtinųjų prevencinių priemonių, jūs nepasidavėte: priešingai, žinau, jog daugelis jūsų padvigubino savo pastangas, prisitaikydami prie esamų situacijų su didžiuliu kūrybiškumu, kuris kyla iš meilės, nes tie, kurie jaučiasi Viešpaties mylimi, patys myli be saiko. […] Tą „be saiko“ matėme ir daugybėje vienuolių seserų, daugybėje pašvęstųjų, daugybėje kunigų ir vyskupų. Galvoju apie vyskupą, kuris atsidūrė reanimacijoje, nes visada norėjo likti su savo žmonėmis. Dabar jis pamažu sveiksta. Jūs ir visa Dievo tauta stovėjote drauge ir buvote ten. Nė vienas jūsų nepasakė: „Ne, aš negaliu ten eiti, nes mano steigėjas mano kitaip.“ Tad svarbiausia buvo ne steigėjas – Evangelija kvietė, ir visi ėjo. Labai ačiū! Jūs buvote „to mūsų visų (palaiminto) priklausomumo, nuo kurio neįmanoma pabėgti, mūsų, kaip brolių ir seserų, tarpusavio priklausomumo liudytojai“ (Meditacija pandemijos metu, 2020 m. kovo 27 d.). Esame broliai arba priešai! […] Vidurio kelio nėra.
Būdami tikinčiųjų asociacijų, tarptautinių bažnytinių judėjimų ir kitų bendruomenių nariai, jūs atliekate tikrą bažnytinę misiją. Jūs su atsidavimu stengiatės gyventi ir vaisingai įgyvendinti charizmas, kurias Šventoji Dvasia per jūsų steigėjus patikėjo visiems jūsų asociacijų nariams Bažnyčios ir visų vyrų bei moterų, kuriems skiriate savo apaštalavimą, labui. Ypač galvoju apie tuos, kurie yra mūsų visuomenės egzistenciniuose pakraščiuose, savo kūnu patiria apleistumą ir vienatvę, kenčia dėl daugybės materialinių poreikių nepatenkinimo ir moralinio bei dvasinio skurdo. Mums visiems naudinga kasdien prisiminti ne tik kitų žmonių, bet visų pirma mūsų pačių skurdą.
Popiežius Pranciškus, Kreipimasis į pasauliečių asociacijų,
bažnytinių judėjimų ir naujų bendruomenių atstovų susitikimo dalyvius,
2021 m. rugsėjo 16 d. „Magnificat“ vertimas.
Drauge su popiežiumi Pranciškumi kasdien aukokimės Dievui melsdamiesi už žmonijai ir Bažnyčios misijai iškylančius iššūkius.
DIENOS PAAUKOJIMO MALDA
Gerasis Tėve,
štai esu tavo akivaizdoje –
žinau, kad tu visuomet su manimi.
Šiandien vėl panardinu savo širdį
į tavo Sūnaus Jėzaus Širdį –
jis kasdien dėl manęs aukojasi
ir ateina pas mane šventojoje Eucharistijoje.
Tegul tavo Šventoji Dvasia
padaro mane Jėzaus bičiuliu ir apaštalu,
jo misijos bendradarbiu.
Tau atiduodu savo džiaugsmus ir viltis,
darbus ir kentėjimus,
visa, kas esu ir ką turiu.
Drauge su Marija, Bažnyčios Motina,
ir viso pasaulio besimeldžiančiais broliais ir seserimis
aukoju tau šią dieną dėl Bažnyčios misijos
melsdamasis Popiežiaus šio mėnesio intencija.
Bažnytinės vyresnybės leista.
Vilnius, 2019 10 17
Popiežiaus intencija gegužės mėnesį:
Melskimės, kad Bažnyčioje veikiantys judėjimai ir grupės kasdien iš naujo atrastų savo evangelizacinę misiją, o jų charizmos tarnautų pasaulio reikmėms.