Verslininkas yra pagrindinis bet kurios geros ekonomikos veikėjas: nėra geros ekonomikos be gero verslininko. Nėra geros ekonomikos be gerų verslininkų, be jūsų gebėjimo kurti, kurti darbą, kurti produktus. […] Svarbu vertinti darbuotojų gebėjimus. Jų, darbuotojų, poreikis – gerai atlikti darbą, nes darbas turi būti atliktas gerai. Kartais manoma, kad darbuotojas gerai dirba tik todėl, kad jam mokamas atlyginimas: tai yra didelis pagarbos darbuotojams ir darbui trūkumas, nes paneigiamas darbo orumas, kuris prasideda būtent nuo to, kad dirbama gerai, oriai ir garbingai. Tikras verslininkas – pamėginsiu nupiešti gero verslininko paveikslą – tikras verslininkas pažįsta savo darbuotojus, nes dirba šalia jų, dirba su jais. Nepamirškime, kad verslininkas pirmiausia turi būti darbuotojas. Jei jis neturi šios darbo orumo patirties, jis nebus geras verslininkas. Jis dalijasi darbo sunkumais ir džiaugsmais, kartu sprendžia problemas, kartu ką nors kuria. Jei ir kai jam tenka kurį nors darbuotoją atleisti, tai visada skausmingas pasirinkimas, ir jei tik galėtų, jis to nedarytų. Joks geras verslininkas nemėgsta atleisti savo darbuotojų – ne (tas, kuris mano, kad gali išspręsti savo įmonės problemas atleisdamas žmones, nėra geras verslininkas, jis yra prekybininkas, šiandien jis parduoda savo darbuotojus, rytoj parduos savo orumą), jis visada kenčia, ir kartais iš šios kančios gimsta naujos idėjos, kaip išvengti atleidimo. Štai toks verslininkas yra geras. Prisimenu, beveik prieš metus ar kiek mažiau, po 7 val. Mišių Šventosios Mortos namuose sveikinausi su išeinančiais žmonėmis ir prie manęs priėjo vyras. Jis verkė. Jis man pasakė: „Atėjau prašyti pasigailėjimo: esu ties riba ir turiu skelbti bankrotą. Tai reikštų, kad reikia atleisti apie šešiasdešimt darbuotojų, o aš nenoriu to daryti, nes jaučiu, kad atleidžiu save patį.“ Šis vyras verkė. Šis žmogus yra geras verslininkas. Jis kovojo ir meldėsi už savo darbuotojus, nes jie buvo „jo“: „Jie yra mano šeima.“ Man tai labai rūpi…
Popiežius Pranciškus, Kalba, pasakyta per pastoracinio vizito
Genujoje metu vykusį susitikimą su darbo pasaulio atstovais,
2017 m. gegužės 27 d. „Magnificat“ vertimas.
Drauge su popiežiumi Pranciškumi kasdien aukokimės Dievui melsdamiesi už žmonijai ir Bažnyčios misijai iškylančius iššūkius.
DIENOS PAAUKOJIMO MALDA
Gerasis Tėve,
štai esu tavo akivaizdoje –
žinau, kad tu visuomet su manimi.
Šiandien vėl panardinu savo širdį
į tavo Sūnaus Jėzaus Širdį –
jis kasdien dėl manęs aukojasi
ir ateina pas mane šventojoje Eucharistijoje.
Tegul tavo Šventoji Dvasia
padaro mane Jėzaus bičiuliu ir apaštalu,
jo misijos bendradarbiu.
Tau atiduodu savo džiaugsmus ir viltis,
darbus ir kentėjimus,
visa, kas esu ir ką turiu.
Drauge su Marija, Bažnyčios Motina,
ir viso pasaulio besimeldžiančiais broliais ir seserimis
aukoju tau šią dieną dėl Bažnyčios misijos
melsdamasis Popiežiaus šio mėnesio intencija.
Bažnytinės vyresnybės leista.
Vilnius, 2019 10 17
Popiežiaus intencija rugpjūčio mėnesį:
Melskimės už smulkiuosius ir vidutiniuosius verslininkus, labai paveiktus ekonominės ir socialinės krizės, kad rastų reikiamų priemonių tęsti veiklą ir tarnauti savo bendruomenėms.